100 کیلومتر از راه روستایی بوکان بهسازی می‌شود

100 کیلومتر از راه روستایی بوکان بهسازی می‌شود

رئیس اداره راه و ترابری بوکان گفت: 17پروژه راه روستایی با هدف زیرسازی و آسفالت 100 کیلومتر راه روستایی شهرستان بوکان در آذربایجان غربی اجرا می‌شود.

جعفر احمدزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: از این میزان عملیات، زیرسازی و آسفالت 25 کیلومتر راه روستایی در قالب طرح همت از اردیبهشت ماه امسال آغاز شده و هم اکنون با 50 درصد پیشرفت اجرایی در دست اقدام است.
وی با اعلام اینکه زیرسازی 25 کیلومتر راه روستایی در 9 روستای این شهرستان تکمیل شده است، اضافه کرد: با اتمام این عملیات بیش از 335 خانوار روستایی از راه مطلوب استفاده می‌کنند.
این مقام مسئول با اشاره به اتمام احداث هشت دستگاه پل لوله‌ای در قالب طرح همت، افزود: همچنین در این طرح هفت دستگاه پل تعمیر و مرمت شده است.
رئیس اداره راه و ترابری بوکان همچنین از آغاز بهسازی و آسفالت 75 کیلومتر راه روستایی به صورت پیمانی در حوزه راه و ترابری شهرستان بوکان خبر داد و گفت: این میزان عملیات که در هشت روستای شهرستان بوکان اجرا می‌شود در صورت تامین اعتبار در دو سال آینده به پایان می‌رسد.
وی در ادامه گفت: با احداث و تعمیر 29 دستگاه پل لوله‌ای و آبرو درمحورهای روستایی شهرستان بوکان در آذربایجان غربی ضریب ایمنی محورهای 50 روستا این شهرستان ارتقا یافت.
این مقام مسئول اعتبار صرف شده برای ساخت و نوسازی این تعداد ابنیه فنی را حدود 500 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: علاوه بر احداث 10 دستگاه پل لوله‌ای و آبرو، 19 دستگاه پل نیز در محورهای روستایی این شهرستان تعریض و تعمیر شده است
وی با اشاره به اینکه احداث و تعریض ابنیه‌های فنی تاثیر به‌سزایی در ایمن‌سازی جاده‌ها دارد، افزود: جلوگیری از طغیان رودخانه‌ها در موقوع بارندگی، روانسازی تردد روستاییان در فصول بارندگی و پیشگیری از تخریب جاده‌ها در برابر بلایای طبیعی از دیگر مزایای ساخت و توسعه ابنیه فنی است.

داغ کن - کلوب دات کام