X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

صدور مجوز و انتشار چند نشریه جدید در آذربایجان غربی

جهت اطلاع آقای دکتر عثمانی نماینده مردم بوکان در مجلس:

باید عرض کرد که بوکان تنها شهر ایران و حتی جهان است که تاکنون مجوز هیچ نشریه ای برای این شهر صادر نشده است،این در حالی است که اگر نویسندگان بوکانی نباشند بسیاری از نشریات کردی فلج می شوند نمونه اش نشریه مهاباد در شهر مهاباد است که اکثر هیئت تحریریه این نشریه بوکانی هستند، بسیاری از مجلات ادبی و فرهنگی کردستان عراق تشنه مقالات ارسالی نویسندگان بوکانی هستند،جدای از آن اولین نشریه ادبی کردی به نام هه لاله در بوکان انتشار یافته است،اما بوکان هیچ نشریه ای ندارد، علیرغم درخواست های متعدد شهروندان بوکانی...

چند نفر از نمایندگان مردم شهرهای آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی در دوره فعلی و ادوار قبلی نیز پیش از این درخواست مجوز انتشار نشریه را داشته اند.

مسوول امور مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی می گوید: هیات نظارت بر مطبوعات در نشست اخیر خود مجوز انتشار دو نشریه را در این استان صادر کرده است.

به گزارش «کردستان امروز» این دو نشریه به نام های «نوای آذربایجان» و «اقتصاد آذربایجان» به ترتیب به صاحب امتیازی و مدیر مسوولی 'علی زنجانی حسنلویی' و 'موید حسینی صدر' و به صورت هفته نامه در شهرهای نقده و خوی منتشر و در سطح گستره استانی توزیع می شوند.

این مقام فرهنگی در استان آذربایجان غربی در این رابطه افزود: با صدور مجوز انتشار برای این دو نشریه، شهرستان نقده صاحب دو نشریه و شهرستان خوی صاحب پنج نشریه شدند.

مدیر مسوول 'نوای آذربایجان' نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی و مدیر مسوول 'اقتصاد آذربایجان' نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی هستند.

چند نفر از نمایندگان مردم شهرهای آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی از جمله علی اکبر آقایی و سلیمان جعفر زاده نمایندگان فعلی مردم سلماس و ماکو در مجلس و محمد عباس پور، عبدالرحیم نوربخش و هاشم حجازی فر نمایندگان ادوار قبلی شهرهای این استان نیز پیش از این مجوز انتشار نشریه را داشته اند.

گفته می شود در حال حاضر از مجموع 40 نشریه دارای مجوز، 20 نشریه در ارومیه مرکز استان منتشر می شود و شهرهای خوی و میاندوآب هر کدام با پنج نشریه در رتبه دوم قرار دارند.

همچنین شهر ماکو دارای سه نشریه و شهرهای سلماس، نقده و مهاباد هر کدام دو نشریه و شاهین دژ دارای یک نشریه است. از مجموع نشریات دارای مجوز انتشار در آذربایجان غربی، 31 نشریه مربوط به بخش خصوصی و 9 نشریه نیز متعلق به شرکت ها و نهادهای دولتی است.

از نظر انتشار نیز 23 نشریه آذربایجان غربی به صورت هفته نامه، پنج نشریه به صورت دو هفته نامه، پنج نشریه ماهنامه و پنج نشریه نیز به صورت فصلنامه و به صورت روزنامه ای و مجله ای منتشر و در سطح استان توزیع می شوند. آذربایجان غربی با جمعیت حدود سه میلیون نفر همچنان فاقد روزنامه است.

بر اساس اعلام مسوولان فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی 60 پرونده درخواست انتشار نشریه نیز به تهران ارسال شده است.  

 

 به مطالبی در این خصوص در نوشته های دیگر شهروندان بوکان توجه کنید:  

 

 

 www.kurdistantoday.ir      ( سایت خبری کردستان امروز)

www.bookan.blogfa.com     ( پایگاه خبری پیام بوکان)  

 

www.boukan.blogfa.com    ( وبلاگ شاری بوکان) 

 

www.monirefize.blogfa.com     ( وب سایت منیره فیضه عضو شورای اسلامی شهر بوکان)

داغ کن - کلوب دات کام