X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

با گسترش روز افزون جمعیت و محدوده  شهری بوکان، افزایش تعداد مسافرتهای شهری ، پیشرفت تکنولوژی و ارزان شدن قیمت خودرو و بالارفتن درآمد خانواده سبب شده تعداد خودروها در شهرها افزایش قابل توجه ای داشته باشد که این امر باعث ایجاد ترافیک و همچین کمبود بسیار بسیار شدید محل پارک خودرو شده است. حل مسئله ترافیک به برنامه‌ریزی‌های درازمدت و کوتاه مدت مختلفی از جمله کاهش سفرهای شهری ، طراحی سیستم حمل و نقل عمومی فراگیر و غیره نیازمند است که این خود بحثی جدا و در بحث مسایل کلان شهرسازی جای دارد که تامین فضای پارکینگ خودرو در شهر، خارج از بحث ترافیک یکی از نیازهای ضروری است.(برنامه ی دراز مدت و کلان اونم اینجا؟؟!!!)

با گسترش روز افزون جمعیت و محدوده  شهری بوکان، افزایش تعداد مسافرتهای شهری ، پیشرفت تکنولوژی و ارزان شدن قیمت خودرو و بالارفتن درآمد خانواده سبب شده تعداد خودروها در شهرها افزایش قابل توجه ای داشته باشد که این امر باعث ایجاد ترافیک و همچین کمبود بسیار بسیار شدید محل پارک خودرو شده است. حل مسئله ترافیک به برنامه‌ریزی‌های درازمدت و کوتاه مدت مختلفی از جمله کاهش سفرهای شهری ، طراحی سیستم حمل و نقل عمومی فراگیر و غیره نیازمند است که این خود بحثی جدا و در بحث مسایل کلان شهرسازی جای دارد که تامین فضای پارکینگ خودرو در شهر، خارج از بحث ترافیک یکی از نیازهای ضروری است.(برنامه ی دراز مدت و کلان اونم اینجا؟؟!!!)

این امر باعث ازدحام خودروها در حاشیه خیابان ‌ها و کوچه‌ها شده است که این ازدحام را میتوان در مسیر خیابان انقلاب،خیابان شهید بهشتی،بلوار کردستان و خیابانها و حتی کوچه های منتهی به آن مشاهده کرد.

مشکلات ترافیکی بوکان زیاد است اما باید به نکات ذیل توجه کرد :

۱.علیرغم اینکه پیش بینی میشد که طرح پارکبان بتواند باعث ایجاد فضای خالی و در اصل تامین جای پارک برای همشهریان و توزیع عادلانه ی جای پارک در خیابانهای پر ازدحام شهر باشد اما متاسفانه شاهدیم که کل جاهای پارک در محل های تعیین شده در طول زمان اوج ازدحام  کلا" توسط مغازه داران محترم و با گفتن جمله ی مشهور:پولشو میدیم(پوله که ی ده ده ین)!!! به اشغال در آمده و در پایان هر روز با پس دادن برگهای جریمه به همراه مبلغ درج شده در آن ضمن نثار چندین فحش آب و تابدار به تمامی مسئولین بانی این طرح و گاها" دعوا و نزاع آنچنانی با آن مامور مظلوم پارکبان زحمتکش سوار بر ماشینهایشان و ویژژژژژژژژژ گویان و شادمانه به سوی خانه هایشان میروند.(یکی از دوستان میگفت یکی از این پارکبانهای عزیز آنچنان کتکی خورده بو که پس از طرح شکایت از ضارب و........... موفق به دریافت ۱۰ میلیون تومان بعنوان دیه برای همیشه رخ ماه پارکبانی را بوسید و برای خود یک مغازه بنا نهاد!!!)

پس بشتابید بشتابید!!!برای کسب در آمد غیرقابل پیش بینی با حداقل خطرات به شغل پارکبانی روی بیاورید!!!!!

 

۲.سرمایه داران و سرمایه گذاران شهرمان  که ماشاا... به همان فرهنگ چشم و هم چشمی(چاو لی که ری خودموون)مبتلا هستند و کافی ست تا یک کار نو شروع شود که متاسفانه این کار دقیقا" مصادف است با شکست و نابودی سرمایه گذار در این کار زیرا دیگر سرمایه داران آنقدر به تقلید از وی میپردازند که.............(مال ویرانی ده که ن!!!!)

نمونه ی این را نیز میتوان در تالار سازی و یا ساخت مجتمع های تجاری دید اما واقعا" باید به فکر ساخت چندین پارکینگ در نقاط پر رفت آمد سطح شهر بود و البته فرقی هم نمیکند اینکار توسط بخش خصوصی باشد یا توسط نهادهای دولتی زیرا تامین پارکینگ در بافت ‌های شهری موجود ما اکثرا" از دغدغه ‌های طراحان شهری نبوده است و اکثر فضاهایی پیش بینی شده در طرح های جامع یا تغییر کاربری داده و یا واگذار شده‌اند.در ساختمانهای مسکونی وضع آشفته تر بوده و با توجه به هزینه ‌های تامین پارکینگ و گرانی نرخ زمین و استفاده از فضای پارکینگ برای کاربری های دیگر تمامی سازنده ‌ها به طوری از ساخت آن طفره رفته و نهایتا" بدلیل عدم تامین پارکینگ جریمه شده و پایان کار گرفته‌اند. امروزه با ورود حجم بالایی از خودروها به بوکان که طبق اخرین بررسی ها نشان می دهد بعد از ارومیه شهرستان بوکان دارای بیشترین تعداد خودرو در بین سایر شهای استان است، سرانه خودرو از یک دستگاه به ازای هر واحد مسکونی یه دو یا سه دستگاه در حال افزایش است که بیشتر علت ان را هم باز به حقیقت میتوان در فرهنگ چشم و هم چشم یافت کرد(چاو لی که ری!!!!)

۳.خیابان انقلاب بوکان هم ماشاا... جای سوزن انداختن نیست و در حال تبدیل شدن از یک گذر ماشین رو به پیاده رو است!!!!و تعریض این خیابان هم که ................

برای مثال چه کسی میتواند "قلعه ی سردار"یا"حوضه گه وره" را تعریض کند؟؟

۴.نبود کمربندی و کنارگذر واقعا" معضل دیگری است که باید به ان اشاره نمود.

در خیابان در حال قدم زدن یا هر کار دیگری هستی که ناگهان یک ماشین ۱۸چرخ با ۲-۳۰۰۰ تا سرعت میخواد در نقش مثلث برمودا برای همشهرینمان ظاهر شود!! که اینجاست باید فرمود حسن خطرناکه حسن!!!!

۵.نبود فرهنگ ترافیکی همشهریان محترم و مشکلات حاصله!!باور کنید انقدر مثال زیاد داریم که نمیخوام اصلا" مثالی بزنم!!

۶.سه چرخه(سی تیگه ری) باور کنید این خودروی ساخت بوکان و به اصطلاح زائده ی فکر ظریف و طراحی های خاص مهندسان و طراحان فارغ التحصیل ............... است که به واقع یک پارچه آهن(کوله ئاسن)است و دارای مزیت هایی چون:چست و چابک-ره ق وته ق-دارای دو مدل شاسی کوتاه و بلند-همراه با تابلوی مشهور"ئاخ بو تیگه ریکی دیکه"-لازم بذکر است این وسیله ی با حال و کاملا" اسپورت بدون ترمز و سرخود است!!!!!و به معنای واقعی کلمه خودرو است!!

                                 

                                                       "یک سه چرخه از نمای پشت"

(اگه زمانی خواستید حتی یک خر را هم متوقف سازید با یک هُش گفتن یا نهایتا" نثار چند لگد "پی لاقه" میتوانید بر مشکل حاصله فایق شوید اما این وسیله ی کاملا عجیب و استراتژیک فقط با صدای شق و تق و درآوردن پدر صاحب ماشینهای دیگر و داغون کردن خود ماشینها از پای می ایستد!!

باید عرض کنم این خودرو!!!سیستم ایموبلایزر(ضد سرقت)است زیرا فقط با گریسهای مخصوص به خود روشن میشود!!همچنین باید یادآور شوم موتور این محصول توانای خارج کردن آب را از چاههای عمیق را دارد!!

(روزی در میدان فرمانداری شاهد تصادف یکی از این وسیله های خارق العاده بودم که پس از حضور افسر راهنمایی و رانندگی و اعلام راننده ی سه چرخه به عنوان مقصر مامور راهنمایی و رانندگی ذرخواست سویچ سه چرخه را از راننده کرد که آن راننده ی محترم در جا نسبت به تحویل ۷۵ سانتی متر گریس اعلاء "خریداری شده از خیابان کهنه ی بوکان" را تحویل مامور داد که تا ۱ ساعت بعد شیوه ی روشن شدن وسیله را به آن مامور بدبخت یاد دادند و او داشت از تعجب شاخ که چه عرض کنم درخت در می آورد!!!)

۳افی چی؟؟شله خه جه ی چی؟؟تویوتا لاملی چی؟گاجوتی مام حه ولا چی؟؟فه تعد شیوه ی روشن شدن وسیله را به وه ق و فه ته ق سی تیگه ری کول نه ده ر!!!"

۷.تا اینجا بسه دیگه!!!

۸.اگه خواستید شما بگید تا من بنویسیم.

پی نوشت(صرفا" جهت حالگیری):

در کل تمامی این مشکلات را مربوط به نماینده مردم در مجلس-فرماندار-بخشدار-شهردار-شوراهای شهر-راهنمایی رانندگی و کلیه ی مسئولین فعال!! شهر میدانم!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                          برگرفته از : http://sedayeboukan.blogfa.com/

داغ کن - کلوب دات کام