X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
مشکل ترافیک درون‌شهری بوکان رفع می‌شود

 فرماندار بوکان گفت: مشکل ترافیک درون‌شهری بوکان با بهره‌برداری از طرح کنارگذر این شهرستان رفع می‌شود.

مشکل ترافیک درون‌شهری بوکان رفع می‌شود

 فرماندار بوکان گفت: مشکل ترافیک درون‌شهری بوکان با بهره‌برداری از طرح کنارگذر این شهرستان رفع می‌شود.

 حسن عباسی در نشست بررسی روند اجرای پروژه‌های کنارگذر شهری و بزرگراه میاندوآب ـ بوکان که در فرمانداری بوکان ترتیب یافت، اظهار داشت: طرح کنارگذر بوکان در چهار باند 11متری و به عرض 33متر احداث می‌شود که با بهره‌برداری از آن علاوه بر رفع مشکل ترافیک درون‌شهری، تردد شهری تسهیل و سوانح و تلفات رانندگی کاهش می‌یابد.
وی بر ضرورت شتاب‌بخشی در روند احداث کنارگذر مزبور تاکید کرد و گفت: با اتمام این طرح مسیر ارتباطی آذربایجان غربی با غرب کشور هموار می‌شود.
این مسئول افزود: عملیات اجرایی احداث این کنارگذر به طول بیش از 15 کیلومتر در امتداد بزرگراه بوکان ـ میاندوآب با هدف هموارسازی مسیر ارتباطی آذربایجان غربی با غرب کشور از تابستان سال گذشته آغاز شده است.
وی گفت: طرح احداث کنارگذر بوکان از مصوبات دور نخست سفر هیئت دولت به آذربایجان غربی بوده که در امتداد پروژه احداث بزرگراه بوکان ـ میاندوآب اجرا و با اختصاص افزون بر 170 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی می‌شود در مدت 30 ماه مراحل اجرایی آن به پایان برسد.
به گفته فرماندار بوکان، در سال‌های گذشته حوزه راه و ترابری شهرستان بوکان در بخش راه‌های روستایی با استفاده بهینه از امکانات و منابع در اختیار و اجرای طرح‌های متعدد و مستمر به دستاوردهای بزرگی رسیده است به طوری که روستاهایی که از حداقل امکانات حمل و نقل محروم بودند اکنون از کیلومترها راه احداث شده و آسفالته برخور دارند.
وی اظهار داشت: نگهداری و حفاظت از جاده‌های زمینی شاخص مهم در زمینه ایمن‌سازی محورهای ارتباطی به شمار می‌آید و بخش راه و ترابری شهرستان بوکان در این عرصه پیشتاز بوده است.
شهرستان بوکان یکی از شهرهای مرکزی آذربایجان غربی با مساحت 2 هزار و 541 کیلومتر مربع، حدود 6.5 درصد از سطح استان را به خود اختصاص داده و در دامنه کوه‌های جوانمرد، نیسان و منطقه‌ای کوهستانی، تپه ماهوری و جلگه‌ای واقع شده است.
این شهرستان در مسیر گذرگاه مرکز استان به جنوب استان قرار گرفته است و در مجموع دارای 800 کیلومتر راه است که از این تعداد 150 کیلومتر راه اصلی، فرعی و مابقی راه روستایی است از مجموع 650 کیلومتر راه روستایی این شهرستان، 260 کیلومتر آسفالت شده، 360 کیلومتر راه شوسه و 30 کیلومتر راه خاکی است.

داغ کن - کلوب دات کام